Own view

Have you ever felt alone in a room full of people?

26. listopadu 2014 v 18:57 | L.
Have you ever felt alone in a room full of people?
Cítili jste se někdy sami v místnosti plné lidí?

Docela dlouhý název článku, nemyslíte? Vybrala jsem si tuto otázku z několika důvodů. Ten hlavní je, že jsem již měla možnost tuto situaci zažít (a myslím, že se s ní setkáváme pořád) a ta druhá je, že by mě zajímalo, jestli jste to také někdy zažili.Bývaly doby, kdy jsem se neměla s kým bavit, kdy jsem prostě neměla tu možnost navázat kontakt, ačkoliv jsem velmi přátelský a společenský člověk. Na druhou stranu jsem velmi ráda, za každého kamaráda, kterého mám, protože celkem nedávno jsem šla do téměř cizí školy na den otevřených dveří a pořád mě někdo zastavoval, poznávali mě, pamatovali si mě. To byl ten druhý pól věci, ten lepší, ten co vám dodá sílu a energii.

Už jsem to zažila několikrát. Sama jsem seděla na židli, v prázdné lavici, v místnosti plné lidí, plné "kamarádů". Bylo to smutné. V ten moment jsem si připadala tak sama, tak nepodstatná, tak vyděšená. "Nikomu nejsem moc dobrá," znělo v mé hlavě pořád dokola, tedy krom posměšků a hloupých přezdívek. Věděli, že tam jsem, ale jen v tu chvíli, kdy něco potřebovali, to se jim hodilo. V tu dobu jsem hodně četla, četla jsem spousty knížek a viděla se v jejich hrdinech. Byla jsem Tris i Charlie, chvíli jsem byla dokonce i Gwendolyn nebo třeba Amy (pokud jste je četli, tak víte o čem je řeč :3). A pak jsem se jednoho dne rozhodla, že ve třídě už sama být nechci, nehodlám v tom pokračovat... Bylo těžké dokázat všem, že nejsem jen "šprtka", co nic neví o správném náctiletém životě, ale dokázala jsem to.

Vždycky jsem se uměla v kolektivu prosadit, ale spousta z nás to nedokáže. Kolikrát jsem pomola lidem na vrchol, jenže lidé se mění a to je, oč tu běží. Když někomu pomůžete, posunete ho dál, neodvděčí se vám, jak čekáte, bude třeba i lepší a nepomůže vám na prokázání díků, stane se z něj povrchní ovce (nic proti ovcím). Nikdy nečekejte vděk, protože ten se vám kolikrát nedostane. Prostě jen přejte a dělejte věci pro ostatní. Přej a bude ti přáno, dej a bude ti dáno.
 
 

Reklama